Jak przygotować psa na kilkudniową rozłąkę?

utworzone przez lip 27, 2020Blog

smutny piesek

Jeśli odpowiednio się do niego przygotujesz, okres rozłąki z psem nie będzie dramatem ani dla Ciebie, ani dla Twojego pupila. Nim oddasz swojego pupila do hotelu, gdzie będzie otoczony troskliwą opieką, powinieneś go do tego przygotować. Pies to członek rodziny, dlatego na pewno chcesz dla niego tego, co najlepsze. Zadbaj więc o jego komfort psychiczny.

Co radzą nam behawioryści?

Amber Drake, behawiorystka i profesor nauk o zwierzętach, zaleca kilka prostych kroków, dzięki którym przygotujesz psa do rozłąki. Po pierwsze, przez rozstaniem spowodowanym Twoim wakacyjnym urlopem lub inną okazją (remontem domu czy wyjazdem na wesele), spędź ze swoim pupilem trochę więcej czasu niż zwykle. Możesz również przyprowadzić swojego zwierzaka do opiekuna pracującego w hotelu trochę wcześniej, aby się z nim poznał. Ważne, abyś uczestniczył w tym spotkaniu. Jeśli przy poprzednich sytuacjach rozłąki Twój pies doświadczał lęku czy niepokoju poinformuj o tym opiekuna. Oddając psa do hotelu dostarcz mu ulubioną zabawkę, kocyk,  jakąś część Twojej odzieży, coś co przypomina mu dom i jest mu znane. Przed zostawieniem psa idźcie na długi spacer, niech Twój  pupil się wybiega i rozerwie. Zadbaj też o swój komfort psychiczny – pies momentalnie wyłapuje nasz nastrój i widzi, gdy się denerwujemy. A przecież nie ma o co!

Nie ma się czego obawiać!

Pobyt w naszym dogodnie zlokalizowanym w centrum Krakowa hotelu dla psów, może być dla Twojego czworonożnego przyjaciela wspaniałą, niepowtarzalną przygodą! Troska, pasja i przyjazność z jaką podchodzą  pracownicy hotelu do milusińskich gości, sprawia, że wszystkie potrzeby psiaków są zaopiekowane. Naturalne, że rozłące towarzyszy stres, ale możesz go zminimalizować, wybierając miejsce, w którym nasz pies poczuje się swojsko.

A co na krótszą rozłąkę?  

Czasem potrzebujesz zostawić swojego psa pod opieką na kilka godzin, gdy np. piesek źle znosi rozłąkę i samotność w związku z Twoim wyjściem do pracy. Rozwiązaniem może być nasza świetlica dla psów, gdzie Twój pupil będzie mógł się bawić zarówno z ludźmi, jak i innymi psiakami.

Dla szczeniaków prawdziwą przygodą może być natomiast psie przedszkole, gdzie psie dzieci poznają podstawowe komendy, nauczą się posłuszeństwa czy grzecznego chodzenia na smyczy, przy okazji doskonale się bawiąc.

 

Hotel dla psiakow