Jakich umiejętności warto nauczyć psa w wieku szczenięcym?

utworzone przez kw. 1, 2021Blog

szczeniak

Szkolenia dla psów warto wdrożyć już w wieku szczenięcym. Im bowiem wcześniej rozpocznie się nauka konkretnych zachowań, tym nie tylko łatwiejsze będzie poskromienie zwierzaka, ale również uprzyjemnienie czasu ukochanemu pupilowi. Jakie umiejętności warto wpajać szczeniakom?

Nauka komend

Nauka komend takich jak „chodź do mnie” lub „siad”, to ważny etap szkolenia pupila, który będzie procentował przede wszystkim podczas wspólnych spacerów. Trzeba bowiem pamiętać, że zwierzaka należy nauczyć, jakich zachowań się od niego oczekuje i dopiero potem próbować je egzekwować.

Nauka pozostawania w domu

Szczeniaka od początku warto uczyć, że właściciele nie będą przebywać z nim 24 godziny na dobę. Szkolenie szczeniaków pod tym kątem jest szczególnie ważne dla tych osób, które mają swoje obowiązki zawodowe i zdają sobie sprawę, że pies będzie na określony czas pozostawał w domu sam. Warto od początku go do tego przyzwyczajać, aby później uniknąć różnego rodzaju problemów z przystosowaniem się.

Wzmocnienie relacji

Szkolenia dla psów w wieku szczenięcym skupiają się również na wzmacnianiu więzi z opiekunem. Pierwsze dni w nowym domu to dla zwierzęcia najczęściej stresujący czas i ważne jest, aby od początku było uczone odpowiednich zachowań. Szczeniak nie tylko uczy się w tym czasie zasad panujących w domu, ale również relacji z opiekunem. Osoby, które nigdy wcześniej nie miały psa, mogą dzięki tego typu szkoleniom wiele zyskać i dowiedzieć się, jak od początku budować zdrową relację ze zwierzęciem.

Prawidłowe zachowania

Szczeniaki warto uczyć też tego, jak zachowywać się w sytuacjach niespodziewanych lub występujących okazjonalnie. Przykładem jest odpowiednie postępowanie w momencie, gdy w domu lub mieszkaniu pojawią się goście. Najlepiej, by pies od początku był uczony, aby nie skakać podczas powitania oraz zachowywać się grzecznie. Wiek szczenięcy jest idealną okazją do kształtowania takiego postępowania.

Jak widać poza przelaniem na szczeniaka swoich uczuć, właściciele powinni pamiętać również o tym, aby psa od początku szkolić pod kątem pewnych umiejętności. Nie tylko będzie to wygodne dla nich samych, ale również pozwoli zwierzęciu lepiej odnaleźć się w codzienności. Tego typu szkolenia przeprowadzamy również w naszej placówce i serdecznie zachęcamy, by dowiedzieć się o nich więcej.

Hotel dla psiakow