Kryteria wyboru hotelu dla psa

utworzone przez paź 2, 2019Blog

hotelu dla psów

Rozstanie z naszym czworonożnym pupilem to trudny czas, zarówno dla nas, jak i dla niego. Niestety, nie każdy wakacyjny wyjazd da się zorganizować tak, by pies mógł nam towarzyszyć. W takiej sytuacji szukamy miejsca, w którym możemy go pozostawić. Chcemy mieć pewność, że nasz zwierzak będzie bezpieczny i bezstresowo spędzi czas, podczas naszej nieobecności. Doskonałym rozwiązaniem jest hotel dla psa. Jak wybrać odpowiednie miejsce? Na jakie elementy zwrócić uwagę?

Rozkład dnia, bezpieczeństwo i wyżywienie

Dzień w hotelu powinien być rozkładem zbliżony do tego, co nasz pupil zna i akceptuje. Szczególnie ważne jest wcześniejsze sprawdzenie czasu, w jakim podawane są posiłki oraz tego, co znajduje się w przykładowym menu. Kolejne elementy to długość i częstotliwość spacerów oraz czas spędzony na wybiegu. Najlepszy sposób, by się o tym przekonać to wcześniejsza, osobista wizyta w danym miejscu. Niestety, nie wszystko, co widzimy w ulotkach reklamowych, pokrywa się z rzeczywistością. Podczas takich odwiedzin można przekonać się, jak przedstawia się kolejne kryterium, czyli czystość pomieszczeń i zachowanie higieny, która jest bardzo ważna dla dobrego samopoczucia naszego pupila. Oglądając placówkę, możemy zadać sobie pytania: czy pomieszczenia są zadbane i utrzymane w czystości? czy nie ma tam elementów, które mogłyby zagrozić zdrowiu naszego zwierzaka? czy pozostałe zwierzęta przebywające w hotelu posiadają aktualną książeczkę zdrowia, co świadczy o tym, że nie stanowią zagrożenia dla naszego pupila? Dobry hotel dla psa powinien mieć stałą współpracę z wykwalifikowanym lekarzem weterynarii, który w razie potrzeby podejmie interwencję.

Opiekunowie – jak sprawdzić kompetencje?

Podstawą dobrego hotelu dla psów jest jednak przede wszystkim obsługa i opiekunowie, którzy zajmują się naszymi pupilami. Takie osoby muszą kochać zwierzęta i mieć do nich odpowiednie podejście, oparte na doświadczeniu i wiedzy. Sposób zachowania można zobaczyć już od pierwszej minuty, kontaktu naszego pupila z opiekunem. Warto pamiętać, że chociaż wyposażenie i dostępne atrakcje też są ważne, to jednak kontakt na linii człowiek – zwierzę stanowi podstawę udanego pobytu w takiej placówce. Wykwalifikowana kadra hotelu dla psów poradzi sobie z trudnymi sytuacjami, takimi jak nagły wybuch agresji, czy uszkodzenie ciała. Nie mniej istotne jest też indywidualne podejście. W chwili przyjęcia naszego zwierzaka pracownik powinien zadać szereg pytań o upodobania naszego pupila, tak by dopasować od niego metody działania.

 

Hotel dla psiakow