Opieka nad psem. Komu powierzyć swojego czworonoga?

utworzone przez gru 2, 2019Blog

Dzienna opieka nad psem

Psy to zwierzęta stadne, które do prawidłowego rozwoju potrzebują towarzystwa. Czworonogi nie powinny być pozostawiane same w domu na dłużej niż cztery godziny. Bardzo często zdarza się, że nasi pupile źle znoszą samotność, a w skrajnych przypadkach zaczynają cierpień na lęk separacyjny. Pod nieobecność właściciela taki pies może niszczyć mieszkanie, ponieważ będzie to dla niego jedyny sposób na rozładowanie stresu, wynikającego z odczucia porzucenia. Co w takim razie można zrobić w przypadku, gdy nie możemy zaopiekować się psem? Jest kilka rozwiązań.

 

Pies też może spędzić wakacje w hotelu

Najbardziej problematyczną sytuacją jest wyjazd właścicieli na dłuższy okres. W większości przypadków wiąże się on z wakacyjnym urlopem. Niestety, większość obiektów noclegowych w kraju i za granicą niechętnie akceptuje zwierzęta domowe. Kłopotem są także wyjazdy samolotowe lub wycieczki do egzotycznych krajów. W takiej sytuacji konieczne jest znalezienie opieki dla psa. Pomoc rodziny lub przyjaciół to rozwiązanie idealne, ale nie zawsze możliwe do zrealizowania. Nasi przyjaciele lub rodzice często nie dysponują wystarczającą ilością miejsca w mieszkaniu albo muszą zająć się własnymi obowiązkami zawodowymi. W takim przypadku można skorzystać z oferty hoteli dla psów. Świadczenia na rzecz okresowej opieki nad psem stają się coraz bardziej popularne wśród właścicieli czworonogów, co sprawia, że rynek hoteli i pensjonatów dla psów dynamicznie się rozwija. 

Pupile w hotelu dla psów otrzymują kompleksową opiekę i nadzorowane są przez wykwalifikowanych specjalistów. Właściciele psów mogą być pewni, że ich pupile otrzymają w pełni bezpieczne warunki pobytu, troskę i ciepło. Nasz hotel dla psów współpracuje z psim behawiorystą i psychologiem oraz weterynarzem. Psy na czas nieobecności właścicieli mogą poznać nowe środowisko, co w większości przypadków pozytywnie oddziałuje na ich samopoczucie. Pupile mają zapewnioną swobodę ruchów dzięki dużemu wybiegowi, są regularnie wyprowadzane na spacery, mogą korzystać ze specjalnie przystosowanych miejsc do odpoczynku w budynku lub w kojcach zewnętrznych. Karmienie dostosowane jest do indywidualnych uwarunkowań i wymagań dla odpowiedniej rasy, wieku, kondycji, stadium rozwoju i stanu fizjologicznego. Kondycja czworonogów w psim hotelu podlega bieżącej obserwacji. W hotelach dla psów czworonogi mogą również liczyć na zabiegi pielęgnacyjne i rehabilitacyjne.

 

Dzienna opieka nad psem w świetlicy

Wyjazd na wakacje to nie jedyna okoliczność, w której pies będzie potrzebował opieki specjalistów z zewnątrz. Jednodniowy wyjazd w delegację, wieczorny wypad ze znajomymi czy po prostu wyjście do pracy na cały dzień to również sytuacje, w których czworonóg może poczuć się zaniedbany i samotny. Nawet duża uroczystość rodzinna może być stresująca dla psa, który nie przepada za dużymi zgromadzeniami ludzi. Dobrze, jeżeli w trakcie dnia do naszego pupila może wpaść sąsiadka lub członek rodziny i wyprowadzić go na spacer. Co zrobić w sytuacji, gdy nie możemy liczyć na taką pomoc? Rozwiązaniem problemu są nowoczesne palcówki dziennej opieki nad psami. Świetlica dla psów to zyskująca na popularności alternatywa dla usług petsittera, czyli opiekuna dla psa, który zostaje z czworonogiem w jego domu i wyprowadza go na spacery. Pierwsza świetlica dla psów powstała w latach 80. w San Francisco. W Polsce takie miejsca wciąż są nowością, ale bardzo szybko zjednują sobie stałych klientów. 

Świetlica dla psów to propozycja dla właścicieli, potrzebujących opieki nad psem w trakcie dnia. Pupile nie zostają w świetlicy na noc, tylko odbierane są ze świetlicy w określonych godzinach. Pies łatwo adaptuje się do nowych warunków dzięki opiece fachowców i zaczyna traktować świetlicę jak drugi dom. Skorzystanie z oferty świetlicy dla psów to także świetna okazja, aby oswoić psa z tymczasowym miejscem pobytu przed umieszczeniem go w hotelu dla psów. W ten sposób pies zyska okazję, aby przyzwyczaić się do nowych opiekunów i pozostawienie go po raz pierwszy w hotelu nie będzie już wydarzeniem stresującym. Bardzo wielu stałych bywalców świetlicy dla psów odwiedza to miejsce tylko po to, aby spotkać swoich psich przyjaciół i móc wyszaleć się w ich towarzystwie. Cennik usług świetlicowych najczęściej obejmuje możliwość wykupienia karnetów godzinowych lub miesięcznych. 

Hotel dla psiakow