Wyjazd na wakacje. Co zrobić z psem?

utworzone przez cze 28, 2019Blog

hotel dla psów

Wyjazdy wakacyjne są sporym problemem dla właścicieli zwierząt. Z jednej strony ograniczenia stawiają hotele i pensjonaty, które nie chcą przyjmować gości
z czworonogami. Z drugiej – często długa wyprawa samochodem za granicę naraża zwierzę na stres, a właściciela – na wypadek. O ile papużkę czy kanarka można oddać na przechowanie zaprzyjaźnionej sąsiadce, pies bywa bardziej uciążliwy i uważnej pielęgnacji. Jak możesz rozwiązać ten problem?

 

Hotel dla psów – idealne rozwiązanie na wakacje

Hotele dla psów nie dziwią już dzisiaj nikogo – placówki tego typu od kilkudziesięciu lat świadczą usługi czworonogom i ich właścicielom. O popularności tych ośrodków może świadczyć fakt, że w sieci pojawia się wiele porad, jak wybrać właściwe miejsce i jak przygotować do pobytu w nim swojego pupila.

Obiekty tego typu można znaleźć w każdym większym mieście, a oferowana przez nie opieka jest nie tylko profesjonalna, ale również realizowana z pełnym zaangażowaniem. Odpowiedni hotel dla psów powinien być ulokowany w miejscu, które sprzyja przebywaniu pupila na świeżym powietrzu, spacerom i zabawom. Wiele takich placówek dysponuje własnym terenem wewnętrznym, przystosowanym do swobodnej aktywności zwierząt. Ważnym aspektem jest dostęp do opieki weterynaryjnej. Nawet zdrowe zwierzę pod nieobecność właścicieli może zachorować i będzie wymagało pomocy. Psy osamotnione podczas nieobecności pana lub pani są podatne na depresję i często odmawiają jedzenia. Pomoc weterynarza i życzliwe podejście opiekunów pomagają przetrwać ten trudny okres.

 

Co oferują dobre hotele dla psów?

 

Wielu właścicieli czworonogów odrzuca pomysł pozostawienia swojego psa w hotelu dla zwierząt. Kojarzą takie placówki z przechowalnią i klatkami, z których podopieczni nie są wypuszczani. Tymczasem różnica pomiędzy schroniskiem a hotelem jest bardzo wyraźna. Odpowiedni, profesjonalny ośrodek zapewnia nie tylko legowisko do spania, ale też wiele innych atrakcji. W ofercie wielu placówek można znaleźć między innymi:

  • dostęp do dużego terenu trawiastego i możliwość swobodnej zabawy,
  • codzienny spacer z opiekunem,
  • możliwość wyboru typu pokarmu, włącznie ze specjalnymi zaleceniami żywieniowymi,
  • codzienną porcję zabawy z opiekunem,
  • możliwość dostarczenia do hotelu własnego legowiska czy zabawek,
  • w wybranych hotelach obowiązkowe szczepienia za dodatkową opłatą,
  • towarzystwo zdrowych i nieagresywnych psów.

 

Warunkiem przyjęcia zwierzaka do hotelu są jego dobre zdrowie i poprawny charakter. Placówki zazwyczaj nie przyjmują też suczek w rui.

 

Warto pamiętać, że pozostawienie psa w hotelu na kilka tygodni jest dla niego dużym stresem. Dlatego jest wskazane wcześniejsze zapoznanie pupila z obiektem i przyszłymi opiekunami. Dobrym pomysłem jest też zabranie osobistej rzeczy właściciela, dzięki której pies będzie czuł przyjazny, bezpieczny zapach.

Hotel dla psiakow